fbpx
Bizi Takip Edin
 

Modüler Tasarım

Modüler tasarım sayesinde ofislerinizi ve işyerlerinizi ihtiyaçlarınıza göre dizayn edebilir, şekillendirebilirsiniz. Bu sayede çalışma alanlarınız daha rahat ve konforlu olur, yaptığınız işten daha fazla verim ve zevk alabilirsiniz.

 

Bugün bir çok ofiste modüler çalışma alanları kurgulanıyor. Bu sayede mekan kullanımları değişken ve sürdürülebilir olurken, ayrıca kişiselleştirmenin zemini hazırlanıyor.

 

Bunu bütün bir ofiste uygulayabileceğiniz gibi bazı ofis mobilyalarında da tercih edebilirsiniz. Yönetici takımlarından, çalışma masalarına, workstationlardan ofis kanepelerine kadar istediğiniz bir mobilyada ihtiyaçlarınızın yön verdiği şekilde ya da  estetik anlayışınız çizgisinde değişiklikler yapabilirsiniz.

 

Modüler Tasarım Nedir?

 

Birbirlerini tamamlayan, farklı görev ve işlevleri üstlenen birimleri modül olarak isimlendirmemiz mümkün. Modüller gerekli büyüklüklerde kurulabilir, birleştirilerek büyüyebilir ve kolayca yer değiştirebilirler.

 

Modülerlik ise, parçaların arasında, parçaların ara birim tanımlarını standardize ederek, bilinçli olarak, yüksek derecede bağımsızlık ya da “serbest birleştirme” yaratan özel bir tasarım çeşididir.

 

Modüler tasarım, herhangi bir ürün ya da mekan tasarımının kişiye özel olarak yenilenebilmesi ve sürekli olarak güncellenebilmesi anlamına gelirken, modüler mobilyalar ise gerektiğinde sökülüp tekrar birleştirilmesi kolay, çok amaçlı kullanım sunabilen mobilya türüdür.

 

Modüler mobilyalar:

  •  Parçalıdırlar. Birimlerden, modüllerden oluşurlar.
  •  Takılıp sökülebilen, ihtiyaca göre kullanım alanı değiştirilebilen, kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebilen mobilyalardır.
  •  Belli bir ölçü baz alınarak oluşturulur.

Daha fazla seçenek

 

Modüler tasarım ofisiniz için düşüneceğiniz çok daha fazla seçeneği size çok daha az mobilya ile karşılar. İster home ofis çalışın, isterseniz çalışma odanızı, ofisinizi döşeyin modüler mobilyalar ile bir çok alternatif yakalayabilirsiniz.

 

Modüler tasarım ve modüler mobilyalar kullanım kolaylığı ve çeşitliliği sağlar. Ayrı ayrı parçalar halinde ofisinizin ihtiyacı kadar modüler mobilyalardan edinebilir, ofisinizde mobilyaların fazla yer kaplamasını önleyebilirsiniz. Kullanacağınız mekanın büyüklüğüne göre fazla ya da daha az parça ile  dekorasyonunuza yön verebilirsiniz.

 

Modüler mobilya çeşitleri arasında çalışma masaları, kütüphane, oturma grupları, sehpalar, dolaplar, televizyon üniteleri oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu modüler ürünlere zamanla ihtiyaç duyulan parçalar eklenerek ürün büyültülebilmektedir. Eşyaların şekilleri değiştirilerek farklı bir görünüm oluşturulabilmektedir. Özellikle bir eşyadan kolay sıkılan kişiler için istediği zaman şeklini değiştirme imkanı sunmaktadır. Diğer yandan kullanılan mekana dinamizm katmaktadır.

 

Modüler mobilyalar ile ofisinizde değişiklikler yaparak hem kendinizin ya da çalışanlarınızın motivasyonlarını ve üretkenliği artırarbilirsiniz.

 

 

Masachi iş istasyonları gruplarında, modüler mobilyalar ile çalışma mekanına göre oldukça fazla alternatife sahipsiniz. Mekana ve kullanıcı isteklerine göre şekillendirerek tekli, ikili, üçlü ve dörtlü çalışma istasyonlarını farklı alternatiflere göre yerleşim planınıza uygulayabilirsiniz. Modüler iş istasyonları modülü çoklu ortamlarda da özgür ve sosyal çalışma alanı oluşturmayı mümkün kılıyor böylece çalışanlara, çalışma alanlarını kişiselleştirme ve bağımsız alanlar yaratma imkanı sağlayarak, çalışanların daha motive çalışmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bekleme ve ortak alanlarda, lobilerde kullanabileceğiniz kanepeler ve koltuklar ile de farklı, çekici ve değişken mekanlar yaratabilirsiniz.

 

Esnek kullanımlı, fonksiyonel ve eğlenceli modüler oturma sistemleri ile bekleme ortamında fark yaratabilirsiniz. Bulunduğu alana maksimum uyum sağlayacak  modüler mobilyalarımız tasarlamak istediğiniz ortam için size önemli bir destek sunacaktır.

 

Modüler tasarım size abartıdan uzak, işe odaklı bir yaklaşım sunarken ofisini ve çalışma ortamınızı modernize ediyor.

× Sorularınız ve teklif almak için bize ulaşın...