fbpx
Bizi Takip Edin

SİZİN İŞİNİZ SİZİN RENGİNİZ

Ofisinizin ambiyansına en büyük katkılardan biri kesinlikle renklerden gelir. Renkler hayatımızın her alanında olan, enerjisi ile tüm dengeleri değiştirebilen gizli kahramanlar. Ofisinizi dizayn ederken iğneden ipliğe tüm detaylarına özen gösterdiniz… Renkleri doğru mu seçtiniz?

Yaşadığımız yüzyılda ofisler artık gösteriş ve büyüklüklerinden ziyade, ergonomileri, opsiyonel olmaları ve renkleriyle öne çıkıyor.

Yaşadığımız yüzyılda ofisler artık gösteriş ve büyüklüklerinden ziyade, ergonomileri, opsiyonel olmaları ve renkleriyle öne çıkıyor. Günümüzün büyük çoğunluğunu ofiste geçirmemiz ve renklerin psikolojimiz üzerindeki etkileri düşünülünce yeni beklentilerin kaçınılmaz olduğunu kabul etmemiz gerekiyor.

 

O halde ofisimizi işimize göre renklendirmemizin zamanı geldi demektir;

 

ofis dekorasyonunda beyaz renk kullanımıBeyaz:

Temizliğin ve saflığın rengi olan beyaz ofislerde de en sevilen renklerden biri. Güven, temizlik, motivasyon ve dinginlik gibi çağrışımlar yapan beyaz, tüm çalışma alanlarında kullanılabilir. Ayrıca mekanları daha geniş göstereceği için ofisinizin daha ferah gözükmesine yardımcı olur. Diğer renklerle kolayca kombine edebileceğiniz beyaz ofislerde en çok tercih edilen renkler arasındadır.

ofis dekorasyonunda kahverengi kullanımıKahverengi:

Samimiyetin gerektiği her ortam için idealdir. Bundan dolayı toplantı odalarında olmamasına özen göstermeniz önemli. Bekleme salonlarında, ortak alanlarda, dinlenme alanlarında kahverengi ve tonları rahatlıkla kullanılabilir.

ofis dekorasyonunda kırmızı rengin kullanımıKırmızı

Göz yorgunluğuna sebep olmasından dolayı kurumsal firmalarda fazla tercih edilmeyen kırmızı, tutkunları için objeler ile ofislerde hayat buluyor. Kan akışını hızlandıran ve iştah arttıran kırmızı tasarım ofislerin ve yemek sektörünün gözdesidir.

ofis dekorasyonunda mavi rengin kullanimiMavi

Yöneticiler için sevilen bir diğer renk de mavidir. Otorite, verimlilik, motivasyon ve dinginlik aşılayan mavi, sağlık sektöründe de benzer sebeplerle sık sık karşımıza çıkmaktadır.

ofis dekorasyonunda sari rengin kullanimiSarı

Sarı ve tonları bulunduğu ortamı daha dinamik ve enerjik bir hale getirir. Beyin fırtınalarının yapıldığı özellikle tasarım ofislerinde tercih edebilirsiniz.

ofis dekorasyonunda gri rengin kullanimiGri

Ciddiyeti temsil ettiğinden toplantı odası gibi mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra yaratıcılığın ön planda olduğu işyerlerinde  kullanılmaması önerilir. Koyu gri tonları açık renklerle kombine ederek ofisinizde modern bir atmosfer yaratabilirsiniz.

ofis dekorasyonunda mor rengin kulllanimiMor

Mor yaratıcılığı ve üretkenliği temsil eder. Tasarım ve grafik ofisleri gibi yaratıcılık gerektiren birimlerde kullanabilirsiniz.

siyah rengin ofis dekorasyonunda kullanimiSiyah

İşiniz tutkunuzsa, güç, ihtiras ve konsantrasyon ofisinize en yakışan tabirlerse siyah sizin renginiz. Tabi siz yine de gün ışığınıza siper olacak kadar yoğun kullanmayın. Bunun yanı sıra konsantrasyonu arttıran bir renk olduğu için ofislerde sık sık tercih edilir. Ofislerin belli bölümlerinde kullanılırken,

yesil rengin ofis dekorasyonunda kullanimiYeşil

Güven veren, dinlendiren ve sakinleştiren yeşil, resmi kurumlarda yoğun olarak kullanılması sebebiyle tonuna dikkat etmeniz gereken bir renk. Yine de sakinlik ve dinleme odası kulağa hoş geliyor sanki?

 

Güven veren etkisinden dolayı örneğin İK departmanında iş görüşmelerinin yapıldığı odayı yeşile boyamak, adayların daha fazla konuşmasını ve daha açık olmasını sağlayacaktır.

ofis dekorasyonunda turuncu rengin kullanimiTuruncu

Turuncu seçiciliği artıran bir renktir. Özellikle parlak tonları kalabalık ortamlarda hemen fark edilir. Bu yüzden alış veriş merkezlerinde ve mağazalarda sıklıkla tercih edilir.

Hayatınızın büyük bölümünü kaplayan iş yaşamınızı renklendirmeye ofisimizden başlamak, oldukça keyifl i ve basittir. Ayrıca uzun vadede çalışma hayatımıza büyük bir katkı sağlayacaktır, Biz denemeye değer diyoruz. Rengârenk Masachi ofis mobilyalarıyla da tasarımınızı tamamlayabilirsiniz. Sizin zevkiniz, sizin ofisiniz sizin renginiz…

× Sorularınız ve teklif almak için bize ulaşın...